Starostov článok v Nitrianskych novinách - reakcia

Autor: Mário Šušek | 26.9.2014 o 11:37 | (upravené 4.10.2014 o 0:03) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  528x

Starostova aktívna reklama pred komunálnymi voľbami 2014. Mimochodom začiatok oficiálnej volebnej kampane podľa zákona je až od 29.10.2014 (streda).

Starostov článok  v Nitrianskych novinách – Bláboly = Zvoľte ma, som tu už 24 rokov starostom, som úžasný a perfektný, jednoducho každý občan v Mojmírovciach povie „LEN ON“ to dokáže.

1) V obci pracuje niekoľko aktívnych združení a spoločenských organizácií. OZ Mojmírovské kroky vzniklo v roku 2001 a odvtedy sa do obce a regiónu podarilo prostredníctvom 2 % z daní, grantov a dotácií získať takmer 80-tisíc eur. Financie združenie investuje naspäť do obce v podobe revitalizácie parku, údržby sakrálnych pamiatok, artézskych studní, ale aj do podpory detí, mládeže, zdravotne postihnutých, seniorov, oživovania tradícií a podpory poznávania okolitých krajín.

Áno v obci pracuje niekoľko aktívnych združení. Prečo je spomenuté iba OZ Mojmírovské kroky? Má ho mimochodom na starosti kandidátka do obecného zastupiteľstva p. Kozáková za KDH (Imrich Kováč je kandidát na starostu a je súčasným starostom už 24 rokov za KDH)? Toto občianske združenie funguje na rovinu povedané ako turistická kancelária, viď „...podpory poznávania okolitých krajín...“. A podotýkam, že tento názor vyslovujú občania v obci častejšie a častejšie.

2) „V piatok sa oslavy začali slávnostným zasadnutím obecného zastupiteľstva, počas ktorého sme občanom, spolkom a organizáciám udelili Cenu starostu obce, Cenu obce, ďakovné  listy a čestné občianstvo,“ hovorí starosta Mojmíroviec Imrich Kováč.

Netvrdím, že niekto si nezaslúži nejaké ocenenie či poctu, alebo úctu. Ale keď sa mám na to pozrieť objektívne a na fotke ku článku, hneď vpredu vidím ľudí ako je poslanec NR SR p. Radošovský, ten je síce až v druhom rade (KDH), p.Schultz (predseda Mojmírovskeho družstva a bývalý poslanec a podstarosta za KDH), p. Kozákova (kandidátka na poslankyňu za KDH), p. Filo (prednosta obecného úradu) a samozrejme samotný pán starosta Imrich Kováč (KDH), tak jedine čo mi napadne je, že je to predvolebná kampaň celej tej farizejskej zberby.

Popis osôb, o ktorých si myslím, že si žiadne ocenenia nezaslúžia:

poslanec NR SR p. Radošovský (KDH) – človek, ktorý keď je poslancom NR SR, tak si asi myslí, že nikto naňho nemá. Myslím si, že ako poslanec NR SR nie je žiadnym prínosom pre obec, okrem pretŕčania sa so starostom na akciách, fotkách a pod.

p. Schultz (predseda Mojmírovskeho družstva a bývalý poslanec a podstarosta za KDH) – tento človek, ktorý je hlavne za dobre so starostom, lebo družstvo dostáva zákazky od obce. Proti zákazkám nič nemám, ale cena a kvalita prác je veľmi otázna.

p. Kozákova (kandidátka na poslankyňu za KDH) – toto je človek, ktorý protestoval a bol proti môjmu návrhu aj spolu so starostom na začiatku volebného obdobia 2006-2010, keď som navrhol, aby  sa v územnom pláne počítalo s parcelou na priemyselný park smerom na V.Dolinu. Chválabohu môj návrh vtedy poslanci schválili. A ona má byť poslankyňou? Nesúhlasím. Je to človek, ktorý neobhajuje a ani nebude obhajovať záujmy občanov.

p. Filo (prednosta obecného úradu) – Tento človek sa pred štyrmi rokmi kľudne pozeral do očí predsedkyni miestnej volebnej komisii a nepovedal jej, že v kultúrnom dome(bol tam volebný okrsok) na vzorom lístku sú zakrúžkovaní len kandidáti na poslancov za KDH (vzorový lístok na nástenke má byť prečiarknutý a prázdny, nemôže tam byť nikto zakrúžkovaný). Ja som to zistil, až keď mi to oznámil občan, ktorý tam bol voliť a potom som to riešil s predsedkyňou  miestnej volebnej komisie.

starosta Imrich Kováč (KDH) – Tento človek, by si ani nezaslúžil, aby som ho tu vôbec spomenul, ale keď sa vyjadrujem, tak sa vyjadrím ku všetkým spomenutým, aby som zachoval objektivitu. Tento človek sa pri zvyšovaní platu „bil“ za 50€ (rok 2014). To je pri jeho plate úbohé! Tento človek pred štyrmi rokmi začal rekonštrukciu zdravotného strediska a trvalo celé štyri roky, kým sa to dokončilo. Samozrejme sa to dokončilo „zázrakom“ pred komunálnymi voľbami 2014. Jeho chovanie je primitívne, arogantné a povýšenecké. Jednej slečne dal otázku (slečna mi to osobne povedala, keď som mal rozhovor s jej rodinou o tom koho voliť za starostu), ktorú tu ani nenapíšem, lebo tento slovník patrí po 22:00 hod. Bohužiaľ mám s tým aj osobnú skúsenosť. Viacej o tom človeku napíšem v článku, v ktorom možno budem o ňom písať, keď neprestane so šírením lží a ohováraní na moju adresu prostredníctvom svojich šakalov! A tá pravda ho bude veľmi bolieť.

3) ... Zrekultivovali sme skládku odpadu...

Podotýkam, že vznik tejto skládky si starosta dlhé roky nevšímal. A to nehovorím o tom, že občania, ktorí túto skládku spôsobili, tak hlavne ich hlasy zaujímajú starostu v tohtoročných voľbách.

4) Ďalšou investíciou v obci bude renovácia polyfunkčného objektu – bývalého „domu služieb“, kde na poschodí vznikne dvanásť nájomných bytov a na prízemí budú priestory pre obchodné prevádzky.

Proti tejto investícii nič nemám, ale zase sa to robí pred voľbami ako vždy a všetko. A myslím si, že táto budova je v takom stave, že by bolo jednoduchšie a lacnejšie spraviť novú bytovú výstavbu! Čo sa týka obchodných priestorov, je to holý nezmysel, lebo doteraz je to prázdne a odteraz to bude plné? Z finančného hľadiska pre obec sú tam zaujímaví len policajti. Malé kancelárie, kde je tuším právnička a potom Cedron (ktorému platíme za vodu) to nepočítam. A defakto opravovať a prerábať budovu hlavne kvôli policajtom je podľa mňa úlet, ale keď sa chce starosta niekomu zapáčiť, tak je to na ňom.

P.S.: Týmto článkom som určite nikoho nechcel uraziť, len som napísal na rovinu čo si myslím, s čím má veľa ľudí problém. Nemôžu si „dovoliť“ hovoriť, to čo si myslia. Toto slobodné právo na názor mi stále zatiaľ Ústava SR zaručuje.

P.S.2: Nakoniec vám budú vládnuť tí najneschopnejší z vás. To je trestom za neochotu sa podieľať na politike. Platón (428-328 pred Kristom)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Je tu pakt o neútočení: Vláda, extrémisti, propaganda

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová.

EKONOMIKA

Fico zabral Gabčíkovo, aby ho opravil. Ani po mesiacoch s tým ani nezačal

Celý spor je na medzinárodnej arbitráži.


Už ste čítali?