Politika do kostola nepatrí!!!

Autor: Mário Šušek | 6.10.2014 o 12:08 | (upravené 7.10.2014 o 7:50) Karma článku: 1,73 | Prečítané:  463x

Mojmírovce dňa 5.10.2014. Citujem z včerajšej omše a aj z kázne: Kázeň : Prišiel Ježiš s kňazom do kostola a počul ako ľudia hovoria v jeho mene v dobrom. Ježiš bol potešený. Potom prišiel s kňazom do reštaurácie a uvidel tam tých istých ľudí a tiež hovorili v jeho mene, ale kňaz povedal, že bohužiaľ nadávajú v jeho mene. Ježiš zosmutnel. Prišiel potom na obecný úrad a uvidel tam veľa ľudí. Opýtal sa úradničky či sem ľudia prichádzajú s nápadmi ako zlepšiť veci v obci. Pani mu odpovedala: Bohužiaľ ľudia sa sem chodia len sťažovať a kritizovať a zároveň riešiť svoje zlé susedské vzťahy. Ježiš opäť zosmutnel. Potom išiel pozrieť aj do jednej rodiny, lebo aj tam sa schádzajú ľudia. Keď prichádzal, počul slová ako kôň, sviňa, sliepka, koza a pod. Vyšiel malý chlapec a Ježiš sa ho pýta či chovajú zvieratá. Chlapec sa pozrel začudovane a odpovedal mu, že nie nechovajú žiadne zvieratá, ale to sa tak mamička s ockom rozprávajú. Ježiš opäť zosmutnel. Pána Boha po smrti nebudú zaujímať básničky a pesničky, ale skutky. Na koniec omše pán farár poďakoval : Ďakujem pani Kováčovej a pani Radošovskej za upratovanie kostola.

1. Opýtal sa úradničky či sem ľudia prichádzajú s nápadmi ako zlepšiť veci v obci. Pani mu odpovedala: Bohužiaľ ľudia sa sem chodia len sťažovať a kritizovať a zároveň riešiť svoje zlé susedské vzťahy. Ježiš opäť zosmutnel.

No neviem, čo si mám o tomto myslieť. Ježiš je smutný z toho, že ľudia chodia na obecný úrad sa „biť“ za svoje práva? Naozaj je smutný z toho,  že ľudia kritizujú svojho zvoleného zástupcu, ktorému dali hlas vo voľbách? Nie je skôr smutný z toho,  že niektorý farizeji chodia do kostola sa len ukazovať a posudzovať ľudí namiesto toho, aby tam chodili kvôli Bohu?

2. Potom išiel pozrieť aj do jednej rodiny, lebo aj tam sa schádzajú ľudia. Keď prichádzal, počul slová ako kôň, sviňa, sliepka, koza a pod. Vyšiel malý chlapec a Ježiš sa ho pýta či chovajú zvieratá. Chlapec sa pozrel začudovane a odpovedal mu, že nie nechovajú žiadne zvieratá, ale to sa tak mamička s ockom rozprávajú. Ježiš opäť zosmutnel.

S týmto úplne súhlasím a dávam mu za pravdu. Nemal by byť Ježiš, ale smutný aj z toho, že zvolený zástupca sa v kostole tvári ako svätý za dedinou a pritom, keď občan potrebuje pomoc, tak je k nemu arogantný a robí si z neho posmech? Nesťahuje potom takýto človek Krista z kríža v kostole?

3. Pána Boha po smrti nebudú zaujímať básničky a pesničky, ale skutky.

Myslím si, že pán farár narážal na moje video s „mŕtvou mačkou“ (https://www.youtube.com/watch?v=fL5pzlCoWS8), kde som vložil pieseň od Tublatanky - Pravda víťazí a na koniec videa som dal vetu resp. myšlienku v tomto znení „Nakoniec vám budú vládnuť tí najneschopnejší z vás. To je trestom za neochotu sa podieľať na politike. Platón (428-328 pred Kristom)“. Aj Ježiš, keď kritizoval farizejov a zákonníkov, tak ho na koniec aj za to ukrižovali. Ja sa nechcem prirovnávať k Ježišovi, lebo ja som bežný smrteľník a hriešnik a Ježišovi nesiaham ani po päty, ale presne takto sa vždy bránia farizeji a zákonníci, keď im chce niekto klepnúť po prstoch, a keď im na rovinu do očí niekto povie čo si myslí. Pán farár nemyslíte si, že po smrti pán Boh bude posudzovať  Vaše skutky a kroky a nebudú ho zaujímať Vaše nezmyselne dlhé kázne, traktáty a výhovorky???

4. Na koniec omše pán farár poďakoval : Ďakujem pani Kováčovej a pani Radošovskej za upratovanie kostola.

Mimochodom, aby každý vedel, pani Kováčova je manželka starostu obce (KDH) a pani Radošovská je manželka poslanca NR SR p. Radošovského (KDH). Pán farár nikdy menovite nikomu neďakoval. Naposledy ďakoval, citujem : Ďakujem mamičkám birmovancov za upratovanie kostola (boli dve). Ich mená nespomenul. Je to len náhoda? Prečo pán farár ďakuje menovite len vyvolených? A prečo to robí pred komunálnymi voľbami? Nie je to náhodou predvolebná kampaň KDH? Pán farár do kostola náhodou nepatrí Božie slovo, a nie politika?

Myslím si, že toto bude len začiatok a Bohužiaľ to bude pokračovať. Lenže ja vždy hovorím : Akou zbraňou bojuješ, takou aj raz zahynieš.

Je mi veľmi ľúto, že predvolebná kampaň sa nenesie v duchu porovnávania programov jednotlivých kandidátov. Zo strany osoby „LEN ON“ a jeho šakalov prichádzajú len samé urážky, posmešky, vyhrážky (že budem potrebovať právnika), ohovárania a vymýšľania si na jeho protikandidátov, lebo „JEMU“ ide teraz o všetko. „LEN ON“ sa potrebuje teraz stať starostom naposledy a potom po štyroch rokoch pôjde do predčasného dôchodku a nebude musieť skladať účty voličom.

Týmto vyzývam pána starostu Imricha Kováča (jeho šakali tento článok budú určite čítať) na verejnú diskusiu v predvolebnej kampani, aby sme všetci traja navzájom pred občanmi prezentovali svoje programy a nech sa občania slobodne a demokraticky rozhodnú, koho program ich viac zaujme. Navrhujem dátum 8.11.2014 a nech to je v kultúrnom dome. Pán starosta čo Vy na to?

P.S.: Keďže si nemôžem pamätať všetko, tak citácia nemusí byť presná, ale v princípe a v podstate sa zhoduje. Týmto článkom som určite nikoho nechcel uraziť, len som napísal na rovinu čo si myslím, s čím má veľa ľudí problém.

Článok 26 Ústavy SR :

(1)  Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené.

(2)  Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice  štátu.

Motto: Postav sa za to čo je správne, aj keby si tam mal stáť sám!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Dá vám 5000 eur na auto

Úspešnosť dotácie je otázna.

KOMENTÁRE

Prečo sa chce Bednár zhovädiť ako propagandista premiéra

Tomáš je z iného sveta, jemu sa dá rozumieť.


Už ste čítali?